UPOZORNĚNÍ!
Veškeré objednávky vytvořené od 7.8. do 17.8.2020
budou vyřizovány od úterý 18.8.2020.
Děkujeme za pochopení.

Profylaxe počítačů a notebooků

V oblasti výpočetní techniky se jedná především o preventivní kontroly a čištění. V praxi to zahrnuje odstranění prachu a nečistot.


Čištění a profylaxe PC šetří Vaše peníze.

V mnoha firmách se pravidelnému čištění a profylaxi počítačů věnuje pouze malá pozornost. Přitom je to velmi účinný a levný nástroj, který prodlužuje životnost výpočetní techniky. Pravidelně a odborně prováděná profylaxe počítače nebo notebooku spojená s jeho kompletním vyčištěním, výrazně prodlužuje dobu mezi nutností nákupu nové techniky za účelem její obměny.

Úspora až 8.000 Kč na jednom počítači za dva roky!

Pravidelná údržba počítače v hodnotě 650 Kč až 1.500 Kč, dokáže počítači v hodnotě 25.000 Kč prodloužit život o dva roky.  To znamená úsporu na jednom jediném počítači až 8.000 Kč za dva roky. Vynásobte si úsporu počtem počítačů ve vaší firmě či instituci…

Proč pravidelně čistit počítače a notebooky?

Prach

Největším nepřítelem veškeré elektroniky je prach. U počítačů a notebooků to platí nejméně dvojnásob. Počítače jsou dnes velmi výkonné a při práci se zahřívají. Proto je dnes každý počítač a notebook vybaven důmyslným systémem chlazení, který brání přehřívání a následnému zničení klíčových součástí.

Teplo

Chlazení je však účinné jen v případě, že je udržováno v čistotě. Prachem ucpaná žebra chladiče velmi rychle ztrácí svoji schopnost odvádět teplo. Díky vysoké teplotě uvnitř počítače pak dochází k výraznému tepelnému namáhání součástek a následnému snížení jejich životnosti.


Čištění PC nebo notebooku od prachu

Proč čistit počítače a notebooky od prachu

Většina uživatelů si myslí, že počítače nevyžadují žádnou údržbu systému chlazení klíčových komponent. Není to pravda. Velké procento závad PC sestav, počítačů a notebooků je způsobeno přehřátím  a následným poškozením některé z tepelně namáhaných komponent. Na vině je omezené proudění vzduchu z důvodu hromadění prachu a dalších nečistot uvnitř vašeho počítače nebo notebooku.

Jak často čistit počítače a notebooky od prachu

Z tohoto důvodu se doporučuje vhodným způsobem vyčistit čištění počítač nejméně jednou za rok. Pokud je počítač provozován ve zvlášť prašném prostředí, na koberci nebo v domácnosti s domácími mazlíčky je potřebné dobu mezi čištěním počítače adekvátně zkrátit.


Co obnáší čištění a profylaxe v notebooku?

  • Rozebrání notebooku - většinou stačí rozebrat tyto díly: klávesnice, spodní kryt
  • Demontáž ventilátoru a jeho výměna / vyčištění. V případě přepastování chladiče je zpravidla nutné jej rozebrat až k základní desce.
  • Složení notebooku.
  • Funkční diagnostika.

Co obnáší čištění a profylaxe v počítači?

  • Rozebrání počítače - většinou stačí rozebrat tyto díly: boční kryty case
  • Demontáž ventilátoru a jeho výměna / vyčištění. V případě přepastování chladiče je zpravidla nutné jej demontovat.
  • Demontáž grafické karty 
  • Demontáž napájecího zdroje
  • Složení počítače.
  • Funkční diagnostika.

Jaká je cena čistění PC nebo NOTEBOOKU od prachu?

Cenu můžete poptat na servis@dantesprofi.cz